Náhradní plnění

Náhradní plnění NÁKUPEM OD NÁS UŠETŘÍTE Z FAKTUROVANÉ ČÁSTKY !

Dle zákonu o zaměstnanosti §81 zákon č.435/2004Sb. musí každý zaměstnavatel s min. počtem 25 zaměstnanců zaměstnávat povinný podíl osob se zdravotním postižením a to 4% z celkového počtu svých zaměstnanců.

Této povinnosti lze dostát i alternativním způsobem viz níže.

Zaměstnanci Každý zaměstnavatel může dostát této povinnosti následujícími způsoby:

  1. může přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením (4%)
  2. nebo musí zaplatit finanční odvod do státního rozpočtu - což je nejméně výhodná varianta
  3. nebo může odebrat zboží nebo služby od někoho, kdo zaměstnává více než 50 % pracovníků se zdravotním postižením. (tzn. od firmy poskytující NÁHRADNÍ PLNĚNÍ jako například VAPKA MORAVA s.r.o.) poskytuje náhradní plnění za pracovníky se zdravotním postižením.
  4. Konkrétní příklad úspory: Odběrem výrobků v celkovém objemu 170 000.Kč bez DPH, uspoří zaměstnavatel částku cca 60 tis. Kč bez DPH, neboť si nahradí povinnost zaměstnávat 1 osobu se zdravotním postižením z povinného podílu a nebude tedy muset za něj platit finanční odvod do státní pokladny. náhradní plnění tedy představuje úsporu ve výši 35 % !
  5. Orientační tabulka povinného podílu zaměstnanců se ZP / objemu náhradního plnění: Počet zaměstnanců které zaměstnává Vaše firma

1) Buď musíte zaměstnat následující počet osob se ZP

2) nebo zaplatit ročně odvod Kč

3) Nebo odebrat od VAPKA MORAVA s.r.o.

Další informace: - důležité čtěte ! K 1.1.2012 došlo ke změně legislativy, která znamená omezení celkového množství náhradního plnění, které může firma poskytovat. Pokud máte zájem o dodání zboží v režimu náhradního plnění musíte tuto informaci uvést na Vaší objednávce ! Jestliže tuto skutečnost neuvedete Nemůžeme Vám náhradní plnění rezervovat.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NGJiZmEzOT